در سال های اخیر، واردات از دبی رنگ و بوی تازه تری به خود گرفته است. طبق شاخص پیچیدگی اقتصادی (ECI) امارات متحده عربی نیز یکی از پیچیده ترین اقتصادهای جهان را تشکیل می دهد. دولت امارات متحده عربی بر اساس یک برنامه اقتصادی بسیار قوی، موفق به جذب تعداد قابل توجهی از کارآفرینان خارجی شده است. این کار آفرینان به دنبال فرصت های توسعه و گسترش کسب و کارها در خاورمیانه و از جمله دبی هستند. شرکت سپاهان همراه با داشتن دفاتر در شهر دبی واردات از دبی را بصورت تخصصی ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دبی دروازه ای درخشان به خلیج فارس

تا چندسال اخیر نفت در قالب فراورده های نفتی مختلف، بیشترین میزان صادرات در امارات را به خود اختصاص داده بود. بر اساس گزارش های اخیر، نفت خام و تصفیه شده به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال رسیده است. همچنین صادرات محصولات مبتنی بر نفت، بیش از ۶۰ درصد کل صادرات کشور امارات را تشکیل می دهد. با این حال، دبی و دیگر شهرهای امارات متحده عربی با موفقیت صادرات طلا، آلومینیوم و دیگر فلزات را نیز در دست دارند. امارات متحدۀ عربی سابقه طولانی تجارت با ایران دارد، به خصوص در دبی که در آن یک جامعه تجاری بزرگ ایرانی وجود دارد. حجم تجارت بین ایران و دبی تنها در حدود ۱۰ میلیارد دلار در سال تخمین زده می شود.

شهر دبی در ساحل شمالی عربستان واقع شده است. در دهه ۵۰ دبی تنها یک بندر کوچک تجاری و ماهی گیری بود. اما در حال حاضر این شهر مملو از آسمان خراش ها، بنادر و سواحلی است که تجارت های بزرگ را در کنار جاذبه های گردشگری قرار داده است. کلیساها و معابد هندو با مساجد دبی، ترکیبی چشم نواز را به وجود آورده است.

با اینکه افراد زیادی از اقوام و فرهنگ های مختلف برای تجارت و حتی تفریح به دبی قدم می گذارند، دبی مکانی به دور از جرم و جنایت است. همین امر موجب رشد حیرت انگیز کسب و کار های بزرگ و کوچک در این شهر گردیده است. مرکز شهر جدید دبی، مجموعه ای از آسمان خراش ها و در کنار جاده شیخ زاهد است. برج های امارات در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ ساخته شده اند و دارای انواع هتل های گرانقیمت و دفاتر دولتی است. حمل و نقل از دبی به ایران با توجه به تمامی اتفاقاتی که در خاورمیانه در حال رخ دادن است امری است که نیاز به بررسی دارد.

مشاوره 24 ساعته