حمل دریایی 

حمل دریایی ، یکی از خدمات ویژه بازرگانی ما است. کادری مجرب و متخصص تمامی خدمات حمل دریایی را در این مجموعه، مطابق با نیاز مشتریان ارائه می دهد. حمل دریایی بین المللی جزئی از زنجیره خدمات ما به  صورت door to door می باشد.

این مجموعه با عقد قراردادهای بین المللی همکاری با شرکت های بزرگ حمل دریایی، توانایی ارائه سرویس های حمل و نقل دریایی کالا را در سطح حرفه ای به مشتریان را دارد. حمل دریایی کالا از مرحله دریافت مجوزها تا پایان مسیر، تحت نظر کارشناسان بوده و با بسته بندی استاندارد و در بهترین زمان ممکن انجام می پذیرد.

حمل از گوانجو به ایران
حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی از چین

حمل و نقل دریایی به ویژه از کشور چین به سمت ایران، یکی از رایج ترین و به صرفه ترین شیوه های حمل بار محسوب می شود. با توجه به سابقه طـولانی مجموعه سپاهان همراه در امر واردات کالا از چین و دارا بودن دفاتر اختصاصی در گوانگجو و دبی، این شرکت به ارسال کانتینرهای استاندارد از طریق حمل دریایی به انبار محل کالای مشتریان و حمل کانتینر به ایران اقدام می کند.

با ارسال حداقل ۷ کانتینر در هفته از چین به سمت ایران، این امکان را برای مشتریانمان فراهم آورده ایم تا بارهای کم حجم خود را در قالب گروپاژ به ایران ارسال کنند.

اقتصادی ترین راه برای حمل دریایی کالای الکترونیکی

ابتدا اندکی درباره انواع روش های حمل دریایی ، حمل هوایی و سپس نکات مربوط به این دو روش را خواهیم گفت. از این طریق می توانید اقتصادی ترین و مقرون به صرفه ترین راه جهت حمل کالاهای الکترونیکی خود مانند موبایل، دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات را انتخاب کنید.

هر کالایی بسته به نوع، حجم و اندازه و نحوه بسته بندی، شرایط خاص خود را برای حمل و نقل دریایی و هوایی دارد. مثلاً کالاهایی مانند: گندم، آرد، شکر، پنبه، غلات، املاح معدنی، سیمان و … به صورت فله در حجم بالا و بدون هیچ گونه بسته بندی وارد کشتی می شوند و همین امر در نحوه ارسال آنها تاثیر گذار است. معمولا برای این دسته از محصولات به دلیل دو ویژگی حجم بالا و عدم بسته بندی، حمل دریایی کالا به روش اجاره یا چارترینگ کشتی صورت می گیرد. در حمل دریایی برخی کالاها نظیر انواع گوشت نیز امکانات ویژه ای نظیر کانتینر یخچالی مورد استفاده قرار می گیرد تا فاسد نشوند.

صرف نظر از نوع کالا و حجم آن، گاهی روش های ارسال، بسته به مبدا و مقصد متفاوت است. مثلا ارسال کالا به صورت مستقیم به بنادر ایران از مبدا برخی از بنادر دنیا امکان پذیر نیست. به همین دلیل برخی از کانتینر ها در بندر دیگری کشتی به کشتی یا اصطلاحا cross stuffing می شوند. معمولا این امر برای کالاهای وارداتی به ایران در بندر جبل علی دبی صورت می گیرد. راهکار تخلیه و بارگیری مجدد یا اصطلاحا Transshipment نیز مربوط به واردات کالا از برخی بنادر است که امکان حمل و نقل دریایی کالا از آنجا به صورت مستقیم وجود ندارد.

گروپاژ در حمل و نقل دریایی

در حمل دریایی کالا، روش دیگری جهت حمل کالاهای بازرگانان به صورت اشتراکی نیز وجود دارد. هر گاه کانتینر حمل کالا تنها در اختیار شما نباشد و بار شما و دیگران به صورت مشترک در یک کانتینر حمل شود، اصطلاحاً حمل به صورت گروپاژ صورت گرفته است. حمل گروپاژ برای کالاهایی مانند: موبایل و دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات الکترونیکی که معمولا حجم کالا کمتر از فضای یک کانتینر است، اقتصادی و به صرفه است و هزینه های حمل را به دلیل سرشکن شدن پایین می آورد.

مجموعه ما بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه واردات و صادرات کالا از نقاط مختلف دنیا دارد. این مجموعه انواع خدمات بازرگانی نظیر واردات کالا از چین، واردات کالا از دبی، ترخیص کالا، خدمات انبارداری و خدمات door to door را به مشتریان خود ارائه می دهد. مجموعه ما با دارا بودن دفاتر اختصاصی در گوانگجو و دبی، با ارسال کانتینرهای استاندارد به انبار محل کالای شما و حمل کانتینر تا ایران اقدام می کند. با توجه به اینکه مجموعه ما در هفته حداقل ۷ کانتینر را از چین به سوی ایران می فرستد، این امکان برای مشتریان وجود دارد که بارهای کم حجم خود را در قالب گروپاژ دریایی به ایران ارسال کنند.

حمل دریایی ارزان
مشاوره 24 ساعته